O farních plesech

O plese

Břevnovský farní ples se koná opět pravidelně od prosince 2015, kdy navazuje na předchozí tradici farních a oddílových plesů. Spojuje jak farníky od svaté Markéty, tak i mladé z dívčího skautského oddílu Arachné a 175. skautského oddílu Jeleni PBK, které s vynucenými přestávkami působí od třicátých let 20. století  v zázemí kláštera a jsou s farností neodmyslitelně spjaty.

Domovským parketem je nám oblíbený rekonstruovaný prvorepublikový sál Na Marjánce.

Záštitu nad plesy převzal náš otec farář Václav Snětina, OSB, a opat Břevnovského kláštera otec Prokop Siostrzonek, OSB.

V prosinci 2015 opět v gala

V sobotu 5. prosince 2015 se ples uskutečnil znovu ještě pod názvem „Břevnovská tancovačka“. Tancovat nás přišlo na 170, sál Na Marjánce se příjemně naplnil, večer doprovázela kapela ROURA, nemohlo chybět předtančení, focení Arachné, Jelenů a břevnovské farnosti, samozřejmě se konala i tombola a na závěr půlnoční překvapení v podobě světelné show Tomáše Kinzla.

Na fotografie z tohoto ročníku se můžete podívat zde v galerii.

Závěr plesové sezóny 2017 korunoval Břevnovský farní ples

Na samotný závěr plesové sezóny 2017 se konal Břevnovský farní ples. V sobotu 25. 2. 2017 se nás sešlo přes 180 a sál se rozzářil. Nemohlo chybět předtančení od břevnovských maminek, společné focení, bohatá tombola nebo půlnoční překvapení od spolča břevnovských vysokoškoláků.

Do třetice všeho dobrého aneb Břevnovský farní ples 2018

I dotřetice potěšil Břevnovský farní ples svou pohodovou příjemnou atmosférou. V sobotu 20. ledna 2018 se nás opět sešlo přes 180 v překrásném sále na Marjánce, abychom zatančili, užili si předtančení, společného focení, nabité tomboly i světelné show při půlnočním překvapení. Těšíme se na další ples!

Střevíce jsme protančili na Břevnovském farním plese v roce 2019!

Ples se tentokrát konal opět v lednu 19. 1. 2019. Vyslechli jsme si milé slovo otce arciopata i otce Václava, přišel mezi nás kouzelník, o deváté přišel odvážný Limonádový Joe do cabaretu Vojtěška. Samo sebou jsme se spolu blejskli a nejvíc jsme si užili letošní opět nabitou tombolu. Po jedenácté zazářili s předtančením Betty s Matějem a o půlnoci nás překvapila show se psem.

Na Břevnovském farním plese jsme parket zaplnili i v roce 2020!

V sále Na Marjánce se nás sešlo dokonce přes 200. Užili jsme si tancovačku opět za doprovodu kapely ROURA. O půl deváté jsme mohli být svědky krásného latinskoamerického předtančení. Kromě toho jsme se společně vyfotili a mnoho cen se rozdalo v letošní štědré tombole. Na závěr nás ještě čekalo půlnoční překvapení – tentokrát ve formě scénky secvičené vedoucími skautských oddílů Jeleni a Arachné.

Plesy 2021 a 2022 zrušeny

Bohužel vzhledem k pandemické situaci jsme plesy, ač velmi neradi, museli zrušit. 🙁

Po covidové pauze jsme zaplnili parket 21. ledna 2023

Sešlo se nás přes 200 a za doprovodu kapely ROURA jsme si užili moc krásný večer, do kterého nás uvedl P. Vojtěch. Břevnovské farnice nám předvedly předtančení na téma Harryho Pottera. Nechybělo ani tradiční focení a bohatá tombola. Během půlnočního překvapení, které nacvičili vedoucí Jelenů, jsme se ocitli v mrazivé budoucnosti, kde naší galaxii ovládalo Čínské impérium.