O farních plesech

O plese

Břevnovský farní ples se koná opět pravidelně od prosince 2015, kdy navazuje na předchozí tradici farních a oddílových plesů. Spojuje jak farníky od svaté Markéty, tak i mladé z dívčího turistického oddílu Arachné a 175. skautského oddílu Jeleni PBK,  které s vynucenými přestávkami působí od třicátých let 20. století  v zázemí kláštera a jsou s farností neodmyslitelně spjaty.

Domovským parketem je nám oblíbený rekonstruovaný prvorepublikový sál Na Marjánce.

Záštitu nad plesy převzal náš otec farář Václav Snětina, OSB, a převor Břevnovského kláštera otec Prokop Siostrzonek, OSB.

V prosinci 2015 opět v gala

V sobotu 5. prosince 2015 se ples uskutečnil znovu ještě pod názvem „Břevnovská tancovačka“. Tancovat nás přišlo na 170, sál Na Marjánce se příjemně naplnil, večer doprovázela kapela ROURA, nemohlo chybět předtančení, focení Arachné, Jelenů a břevnovské farnosti, samozřejmě se konala i tombola a na závěr půlnoční překvapení v podobě světelné show Tomáše Kinzla.

Na fotografie z tohoto ročníku se můžete podívat zde v galerii.

Závěr plesové sezóny 2017 korunoval Břevnovský farní ples

Na samotný závěr plesové sezóny 2017 se konal Břevnovský farní ples. V sobotu 25. 2. 2017 se nás sešlo přes 180 a sál se rozzářil. Nemohlo chybět předtančení od břevnovských maminek, společné focení, bohatá tombola nebo půlnoční překvapení od spolča břevnovských vysokoškoláků.

Do třetice všeho dobrého aneb Břevnovský farní ples 2018

I dotřetice potěšil Břevnovský farní ples svou pohodovou příjemnou atmosférou. V sobotu 20. ledna 2018 se nás opět sešlo přes 180 v překrásném sále na Marjánce, abychom zatančili, užili si předtančení, společného focení, nabité tomboly i světelné show při půlnočním překvapení. Těšíme se na další ples!